czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 1 maja 2013
  • wyświetleń: 3024

Dawid Paszek lauratem konkursu

Dawid Paszek z Czechowic-Dziedzic znalazł się w finałowej osiemnastce XVII Konkursu Poezji Religijnej "Wiem, komu zwierzyłem". W swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce. Dawid jest uczniem klasy III Szkoły Podstawowej nr 5.

Dawid Paszek
Dawid Paszek


Finałową osiemnastkę wyłoniono wcześniej podczas eliminacji rejonowych. W sumie w tegorocznej edycji wzięło udział blisko 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W kategorii wiekowej Davida rywalizowało ponad 100 dzieci.

Od kilku lat konkurs organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej. - Jesteśmy świadkami pełnego wrażliwości dorastania dziecięcych i młodzieńczych serc do tego, co dla człowieka niesie słowo poezji, jego piękno, głęboki przekaz i mierzenie się z sensem niesionym przez tekst - mówi przewodniczący jury i diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Piotr Bączek.

W sześciu ostatnich edycjach konkursu wzięło udział ponad 2 tys. dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej diecezji.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.