czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 7 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2258

Pomóż szkole wygrać nagrody!

Szkoła Podstawowa nr 5 wzięła udział w konkursie filmowym Tesco dla Szkół - Talent do niemarnowania. Jego celem jest zmobilizowanie uczniów w całym kraju do nauki przez zabawę. Program daje szkole szansę na zdobycie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego.

W tym roku akcja koncentruje się na problemie marnowania żywności. - Szczególnie ważna jest edukacja młodzieży o sposobach na prawidłowe wykorzystywanie jedzenia. Złe nawyki marnowania zaczynają się już od szkolnych kanapek- mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. - W konkursie Tesco dla Szkół dzieci uczą się przez zabawę, kręcąc własne filmiki przekonujące do niemarnowania żywności. W ten sposób uczą też swoich kolegów, rodziców, a nawet całe społeczności jak nie marnować żywności.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 nakręcili niespełna dwuminutowy filmik promujący niemarnowanie żywności. Efekty ich pracy można zobaczyć na stronie: www.tescodlaszkol.pl/55128

Szkoła ma szansę wygrać wartościowe nagrody, m.in. 10 nowoczesnych pracowni multimedialnych, 16 zestawów sprzętu do szkolnych sal kinowych, setki nagród indywidualnych dla uczniów i nauczycieli oraz dodatkowe nagrody od partnerów konkursu. Aby pomóc szkole wygrać, należy oddać swój głos logując się pod filmem.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.