• 21 maja 2019
  • wyświetleń: 3888

[ZDJĘCIA] Złote medale Mistrzostw Polski dla kajakarzy MKS-u

W dniach 18-19.05 w Wolsztynie odbyły się 35. Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. W regatach wzięło udział 650 zawodników z 63 klubów, w tym 11 kajakarzy z MKS Czechowice-Dziedzice.

Złote medale Mistrzostw Polski dla kajakarzy MKS-u - 18-19.05.2019 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Zawody rozgrywane były na dystansie 5000m dla młodzików oraz 10000m w kategorii od juniora młodszego do seniora. Kajakarze MKS-u wywalczyli 3 medale, w tym 2 złote i 1 srebrny. Mistrzami Polski na dystansie 10 km zostali: Natalia Grzechnik i Julia Czech w K2 oraz Dawid Janusz w K1. Srebrny krążek wywalczyli: Jan Paszek i Igor Drewniak w K2. Wszyscy w kategorii junior młodszy.

Pozostałe miejsca zajęli: 5m Dawid Byrdek - K1 seniorów, 15m Oliwier Kluka, Kacper Bąk K2 juniorów mł., 9m Julia Firganek, Wioletta Kupczewska K2 młodziczek na 5000m.