• 15 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3194

MRKS pewnie pokonuje beniaminka na rozpoczęcie nowego sezonu

Po sześciu latach przerwy drużyna Czarnych-Górala Żywiec powróciła w szeregi IV ligi śląskiej, gr. II i w spotkaniu inaugurującym sezon 2021/22 na własnym stadionie gościła piłkarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

MRKS pewnie pokonuje beniaminka na rozpoczęcie nowego sezonu · fot. Devil on The Bike Photo / tuzywiec.pl

W premierowej odsłonie wyraźna przewaga gości udokumentowana została tylko jednym golem, a piłkę do siatki po centrze Pawła Kozioła z rzutu rożnego w 34. minucie głową skierował Marcin Mizia.

Po przerwie podopieczni Jarosława Kupisa nie zagrali już z takim animuszem, a coraz śmielej poczynać zaczął sobie tegoroczny beniaminek. Na szczęście czechowiczanie w defensywie nie dali się ani razu zaskoczyć rywalowi i dowieźli skromne zwycięstwo 1:0 (1:0) do ostatniego gwizdka arbitra.

Obszerna fotorelacja z meczu w Żywcu dostępna jest tutaj.

Loading...

W drugiej kolejce zespół MRKS podejmie Unię Turza Ślaska, a konfrontacja ta na stadionie MOSiR rozpocznie się już o godzinie 11:00 w sobotę - 21 sierpnia.